"Всеки, който отвори темата за проблемите на идентичността, не мисли доброто на съседа си и още по-малко зачита европейските ценности. В договора за добросъседство няма разпоредба, която да не ни задължава да направим конституционни промени.
Това каза премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски.
"И в двете споразумения (с България и с Гърция) е посочено, че страните членки трябва да се подкрепят безусловно. Македония не оспорва нищо с никого и ние не искаме те да го оспорват също.
Двустранното сътрудничество е ключово, когато говорим за икономическо сътрудничество, за туризма, за обмена на ноу-хау умения, образование и т.н. И тук процесът има добавена стойност. Но ако двустранните разговори и преговори водят до проблеми на идентичността, тогава този процес няма как да завърши успешно, защото е свързан с емоции, а не с рационалност.
Всеки процес, който е свързан с емоции, не може да се основава на напредък, качество и предоставяне на резултати. Затова, моля, оставете емоционалните двустранни въпроси настрана и подредете правилно показанията", каза още Мицкоски.
"В Договора за добросъседство няма разпоредба, която да не ни задължава да направим конституционни промени. Необходимо е да гледаме правилно на работата, да си кажем истината в очите, а не както ни харесва", добави той.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ